Produkcja folii

Do produkcji folii na torebki hdpe używane są zazwyczaj wytłaczarki jednoślimakowe. Proces produkcji polega  na przetworzeniu polimeru w układzie plastyfikującym a następnie schłodzeniu balona foliowego powietrzem i nawinięciu folii na rolkę.

Granulat polietylenu jest roztapiany na masę plastyczną w cylindrze wytłaczarki pod wpływem temperatury jaką wytwarzają grzałki elektryczne opasające cylinder.Plastyfikacja tworzywa następuje pod wpływem ciśnienia jaki wytwarza ślimak wewnątrz cylindra który podaje tworzywo do dalszej strefy.
Następnie polimer z którego są produkowane folie na torebki hdpe przechodzi przez układ filtrujący z którym montujemy siatkę o bardzo drobnych oczkach w celu oczyszczenia z zanieczyszczeń i rozpuszczenia żeli występujących w polimerze.Po przejściu przez filtr tworzywo jest uplastyczniane w głowicy spiralnej a następnie po wypłynięciu tworzywa z wytłaczarki jest schładzane powietrzem pod odpowiednim kątem i natężeniem w celu odpowiedniej oriętacji balona foliowego.Następnie folia przechodzi przez układ odciągu którym regulujemy grubość foli z której wyprodukowane będą torebki foliowe.Końcowym etapem jest nawinięcie wyprodukowanego rękawa nawijarką na tuleję.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s